Navigace

Tipy na dárek

Středověká večeře

Stereotyp je velmi nebezpečný stav a každý by se mu měl vyhnout. Při dnešním stylu života je to ale těžké. Z velké části se totiž na stereotypu podílí způsob stravování.

Většina lidí jí třikrát denně. Každý den snídají v kuchyni kávu a toast, na oběd jdou za stravenku do restaurace a nakonec si doma k večeři udělají něco rychlého. A takto žijí den za dnem, jedinou změnou jsou víkendy, kdy si vaří sami, a tak ztratí celé dopoledne u plotny.

 

Každé nabourání stereotypního života je vítané a Vy můžete Vašim blízkým, známým nebo sobě dopřát vytržení z tohoto ubíjejícího způsobu stravování. Přesně to a mnohem víc Vám nabídne večeře ve stylu 15. století v autentické středověké krčmě.

Běhen večera se ponoříte do atmosféry středověkého pohostinství. Zkusíte si, jaké bylo jít do taverny za doby husitských válek. Zatímco si budete vychutnávat středověkou krmi, třeba kachnu na medu sypanou perníkem, a víno Vám bude dolévat hostinský v dobovém oblečení, o zábavu nebude nouze. Během večera se můžete těšit na dobové písně potulných hudců, do jejichž rytmů budou tancovat tanečnice. Také potkáte drsné žoldnéry a nakonec zažijete pravou hospodskou rvačku, při které Vám půjde mráz po zádech.

Celá hostina probíhá velmi autenticky. Chování obsluhy, servírování pokrmů a nápojů, vše je velmi věrné skutečnosti. Zapojení účastníků hostiny do děje je vítané, proto je během jídla dovoleno hodovat rukama a házet kosti na zem. I samotná hospoda je zrekonstruována podle historických faktů a její stylizace se řídila poznatky o středověkých krčmách, takže si účastník může být jist, že po chvíli si bude připadat skutečně jako v 15. století. Jediné, čeho se nedočkáte, je příchod Jana Žižky.

Večeře v prostředí středověku je opravdu nevšední zážitek. Jako dárek je vhodná pro každého, bez rozdílu věku, a obdarovaný na ní nikdy nezapomene.

Středověkou hostinu můžete koupit zde.