Navigace

Tipy na dárek

Oslava 50 narozenin

 V poslední době jsem zažil několik oslav 50 narozenin. Všchny oslavy proběhly v restauracích, až na jednu. Ta proběhla na myslivecké chatě. Na tuto oslavu byl pozván profesionální kuchař a k zdárnému průběhu oslav pomáhalo několik lidí. Oslava 50 narozenin v restauraci má několik výhod. Hlavní je v zázemí restaurace, jak už kapacitně, tak v případě obsluhy, kuchyně, nádobí, zkušeností z jiných oslav. Další nespornou výhodou je, že oslavenec, ale i jeho blízké okolí se nemusí stresovat zdali mají zařídit to, nebo ono. Protože tyto starosti většinou padnou na provozního restaurace.
 

Oslavy 50 narozenin v restauraci, ale nemají jen klady. Jasnou nevýhodou je, že se oslava prodraží oproti oslavám pořádaným doma. Při větších oslavách se určitě dá nasmlouvat množstevní sleva. Největším výdajem na takových oslavách bývá tvrdý alkohol. Zažiljsem již mnohokrát to, že si oslavenec přinese na oslavu tvrdý alkohol sám a provozovateli restaurace dá nějaký peníz. Tak to většinou bývá i s koláči, zákusky, v rodinách kde se peče si je většinou před oslavou napečou sami. Samozřejmě vše je na domluvě, ale v době ekonomické krize, jsou mnohé restaurace rády za jakoukoliv útratu a Vy jim při domlouvaní nabízite x hostů navíc, při jedné starosti. Proto se nebojte zeptat na možnost vlastního alkoholu. U jídla se mi nejvíce líbila varianta, první hlavní jídlo je pro všechny stejné a další jídlo je formou švédských stolů, kde si každý veme na co má chuť a kdy má chuť.


Při oslavách jsem zažil jak reprodukovanou živou hudbu, tak hudbu pouštěnou z CD. Obě varianty fungovaly dobře. Je dobré mít připravenou muziku svou a nespoléhat na restauraci, nebo radio. Na všech oslavách se tančilo, takže pokud vaše rodina ráda na rodinných sešlostech tančí, tak doporučuji najít restauraci s parketem, nebo místem kde půjde tančit. Když jsme u muziky, určitě je dobré, když je oslava 50 narozenin v nějakém salónku, nebo soukromí, přeci jen mísení oslavenců s hosty restaurace není to pravé. Je dobré si domluvit, aby někdo z rodiny nabízel alkohol, nebo nealko. Protože vy coby oslavenec by jste se měl věnovat hostům.

Proslov na oslavě při přípitku by měl pronést životní partner, nebo děti, pokud na to mají již věk.

Pokud máte obavy, že budou oslavy drahé a hodně se dotnou vašich financí, tak můžete pozvaným lidem, kteří se budou určitě ptát co by jste si přál k narozeninám říkat, že uvítate peníze. Mnoho lidí totiž k 50 narozeninám dávají peníze a to právě kvůli tomu, že předpokládají velké výdaje oslavence právě na oslavu.

Nezapomeňte na svou oslavu svých padesátin vytvořit, nebo koupit pozvánku na oslavu 50 narozenin. Pro inspiraci se můžete kouknout na tento článek


Držím palce ať se vám oslava 50 narozenin vydaří.Jedna vyvedená oslava 50 narozenin


Nedávno slavil své 50 narozeniny náš kolega v práci. Moc se na padesátku netěšil, protože si myslí, že 50. narozeniny jsou symbolem stárnutí. Takže zatím ani neplánoval velké oslavy svých narozenin. My kolegové jsme mu chtěli poblahopřát, tak jsme se domluvili, že jej den před jeho 50. narozeninami překvapíme. On zrovna pracoval, my měli volno. Sešli jsme se před prácí, koupili jsme dort a na něj umístili dvě svíčky se číslicemi 49. a kolegu jsme překvapili. Neslavili jsme jeho padesátku, ale jeho 49 let. Dárky dostal srandovní aby odlehčili jeho náladě. K 50 narozeninám zatím dostal paruku a růžové brýle. Růžové brýle proto, aby se na svět díval růžově a paruku dostal se slovy, že ji určitě do budoucna využije. Myslím si že s těmito dárky si užije mnoho legrace a určitě je předvede na jeho opravdové oslavě 50. narozenin. Tam taky dostane od nás normální dárek k padesátinám. Celá přepadová akce a nečekaná oslava trvala něco přes hodinu a pak jsme se všichni rozešli. Bylo to fajn. Měli jsme dort, dárky, uvařili jsme si kávu, probrali pár témat. Myslím že se tato oslava vyvedla i  když ji oslavenec neorganizoval ani ji nečekal.