Navigace

Tipy na dárek

Netradiční dárek k padesátinám

 Někdy je problém vymyslet jakýkoliv dobrý dárek k padesátinám. Ono pro někoho klasický dárek může být pro někoho netradiční. Ale o tom jsem nechtěl psát. Chtěl jsem Vám napsat o jednom hodně netradičním dárku, který nemusí být až tak drahý, ale bude náročný na Váš čas. Pořizovací cena může být někde kolem 1000,- Kč. O jaký dárek jde? Udělejte oslavenkyni, nebo oslavenci fotoknihu a jako bonus fotoprezentaci na oslavě padesátin

Určitě tímto netradičním dárkem potěšíte nejen oslavenkyni, ale i hosty na oslavě. Tento netradiční dárek je hodně náročný na přípravu, takže pokud se pro fotoknihu rozhodnete, tak ji musíte začít připravovat s pořádným předstihem. Nečekejte ode mně rady, kde fotoknihu nechat vyrobit, jak má být velká. Programy, které firmy nabízejicí fotoknihu mají jsou intuitivní a je jen na Vás jakého dodavatele si určíte. Já jsem dělal fotoknihu jednou a to na webových stránkách rajce.net a bylo to jednoduché.


Než začnete dělat tento dárek musíte zvážit jaký obsah fotokniha bude mít. Může mapovat dosavadní život padesátnice, nebo padesátnika. Nebo může mapovat jeho potomky. Popřípadě poslední rok, nebo dovolené atp…  Taky zjistěte zdali se dokážete dostat tajně k fotografiím od oslavence a taky zdali Vám k některým fotkám dokáže někdo podat vysvětlení. Jako kde to je, kdo je na fotce. Nejlepším komplicem pro tento netradiční dárek je manžel, nebo manželka oslavence. Nebo rodiče, děti. Pokud chcete oslavence opravdu překvapit, tak se snažte onen dárek utajit do poslední chvíle.


Když už budete mít fotky připraveny pro fotoknihu, tak máte jedinečnou příležitost překvapit padesátnika ještě jednou. Sežeňte si projektor a fotky s popisem, nebo komentářem promítněte na oslavě padesátin. Určitě v sále nebude vzpomínat jen oslavenece či oslavekyně. Videoprojektory mají často sály, v kterých oslavy padesátin probíhají. Nebo se dají půjčit.


Osobně jsem pro pořadí, prvni oslavence překvapte videoprojekcí a na konci teprve dejte svůj hlavní dárek a to fotoknihu. Určitě ho tím mile překvapíte. Výhoda fotoknihy je, že z knihy se fotky nikde nezatratí, popisky u ní zůstanou na věky. Kniha se příjemně listuje, dobře se ukazuje návštěvám. Zkrátka je to krásný netradiční dárek, který Vás bude stát hodně času, ale výsledek bude stát určitě za to.