Navigace

Tipy na dárek

Let balonem

Darujte zážitek let balónem od ESENNCE.CZ

Blíží se významné výročí Vašich blízkých či známých a nevíte, čím byste je obdarovali? Lahev vína či dárkový koš už dávno není originální dárek k padesátinám. Dnešním trendem je dávat poukazy na různé kurzy, pobyty a zážitky. Ale pro člověka kolem padesátky není skok padákem či zorbing představou ideálně stráveného dne. A co připomenutí si začátků aviatiky? Doby, kdy létání nebylo rušeno hřmotem motorů a hlavním cílem nebyla vysoká rychlost.

Starší lidé mají radši klid, důstojnost a eleganci. Přesně to jim, společně s výjimečným zážitkem, poskytne let horkovzdušným balonem. Užijí si pohodu, během níž poplují oblohou a shlédnou krajinu pod sebou. Vše v absolutním tichu, občasně přerušeném zahučením hořáku. A z ptačí perspektivy si dokonce budou moci užít výhled na své bydliště, neboť start balonu je možný z mnoha míst po celé České republice.

Obdarovaný nemusí být pouhým pasivní konzumentem. Zapojit se lze již při přípravě letu, kdy může pomáhat podle pokynů pilota. Let samotný trvá zhruba hodinu. Hodinu pohodového letu, sledování krajiny kolem sebe a dle chuti focení či natáčení, během níž urazí vzduchem zhruba patnáct kilometrů. Po přistání je posádka slavnostně pokřtěna a obdrží pamětní list. Po křtu jsou pasažéři převezeni zpět na místo vzletu či, podle dohody, jinam.

Ani o bezpečí si nemusíte dělat starosti. k-narozeninam.cz/let-balonem/Let balonem není nebezpečný. Ačkoliv princip letu zůstal zachován, oblast horkovzdušného létání se vyvíjí, především v otázkách bezpečnosti pasažérů, proto dnešní balony splňují přísná bezpečnostní nařízení. Dalším faktorem zaručující bezpečí jsou zkušení piloti se stovkami letových hodin a letitou praxí.

Shrnuto, let balonem je nenáročně strávený čas, který však skýtá spoustu výjimečných zážitků. Určitě se jedná o velmi zajímavý dárek a pro obdarovaného netradiční oslavení jeho výročí.